Avatud talude päev Kopli taluköögis

Mõistagi on avatud talude päeva tähelepanu Eestimaa taludel. No võtame näiteks Ihamaru küla, kus erilistest näidetest puudus pole. Paar aastat tagasi kündis naabrimees kartulipõllu üles ja istutas asemele küüslaugud. Nüüd on Kõlleste Garlic tuntud tervislikkusest pungil mugulate ning eriliste küüslaugutoodete tootjana. Teine naabrimees tahtis ellu veel rohkem teravust. Tegi kasvuhooned ja külvas tšillipipra ja jalopeno seemned mulda. Just nüüd on Ihamaru Pipratalus esimesed omamaiseid viljad valminud. Rääkimata veel Ihamarus mooside-mahlade, koduleiva ja õlle ja mee taludest!

Igatahes on Kopli taluköök menüü avatud talude päevadel  inspireeritud meie küla erilistest toodetest. Ootame uudistajaid, sööjaid ja maisamokki  laupäeval, 18. juulil ja pühapäeval 19. juulil kell 12-18 meie kodurestosse. Pakume kohapeal valmistatud ehedat toitu ning vürtsitame neid naabrite küüslaugu ja jalopenoga! Vaata kogu MENÜÜD SIIT.

Muidugi saab avatud talude päeval ka Kopli taluköögi käsitööjäätisi maitsta. Andre talu mummukeste piimast tehtud jäätised on meie köögis endale seltsiks saanud marju ja mahlu, pähkleid ja kama, kohvi ja šokolaadi ning kõike muud head, nii nagu maitse ja fantaasia lendavad. Igatahes lubame külalistele nii tuttavaid lemmikmaitseid kui ka mõne uue üllataja välja tuua. Erinevaid jäätisi saab mõistagi maitsta ning kui meeldib, siis ka süüa või termokarbis kaasa osta.

Muide, 19. juunil tähistatakse Koos maiasmokkadega valime välja külastajate lemmikjäätise. Oma lemmiku saab kirja panna Kopli taluköögi FB lehel ning kõigi valijate vahel loositakse mõistagi välja suuuur ports lemmikjäätist!

No ja kui te juba taluõuel olete, siis palun saage tuttavaks meie kanaperega. Kukk Apollo tunnete muidugi kohe ära. Tema kamandab tublisid kaagutajaid ja munejaid Inglit, Donnat, Paulat, Süsi, Paabut ja Säbru.  Aga mis kanapere see ilma tibudeta oleks! Kolm naksakat tibu on juba 1 kuu vanad, nii, et neil on just praegu lõbus kooliaeg käes. Avatud tund saab toimuma just avatud talude päeval 🙂

Lapsed on teretulnud! Ruumi on hoovimurul lipata, kiikuda, maalida- joonistada ning liivakastis askeldada. Suuremad saavad traktorile ronida ning palli mängida. Sest ega kogu aeg jäätist süüa ka ei jaksa….

Kohtume siis 18.- 19 juulil Kopli taluköögis! Kõige värskem info alati FB/Kopli taluköök