Suvepidu!

Et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama…. aga see läheks liiga pikaks. Seetõttu asjast – kevad on käes ning suvepidude aeg pole kaugel, mistõttu kuulutan välja Markofka söögitoa peakoka Inga Paenurme toidukoolituse, mis toimub juba laupäeval, 14. mail Kopli taluköögis. Teemaks on “Suvepidu” ning koos kokkame maitsvaid kuid suviselt kiireid ja kergemeelseid roogi.

Lisaks toiduteole pöörame seekord erilist tähelepanu serveerimisele, ning uurime, kas ilu maitseb paremini. Inga, kel seljataga presidendi peakoka karjäär on näpunäiteid, kuidas hea paremaks muuta, nii, et  fantaasia ja fotoaparaadid kaasa!

Inga Paenurm alustas kokanduses juba 1996 aastal ning sestpeale on tema karjäär rännanud vaid ülesmäge: Aasta koka tiitel 2005 ning aastad Kadriorus presidendi peakokana, on teinud temast ühe tuntuima Eesti tippkoka. Aastal 2014 sündis aga idee oma pisikesest pesast ning  ja nii sai alguse hubane toidutuba  Markofka Tallinnas, Tulika tänaval. Päeviti valmistab Inga seal ausaid ja maitsaid lõunaid ning õhtuti võib Markofka olla koolituskeskus,  restoran, sünnipäeva peokoht või tantsusaal.

Inga Paenurme  koolitus toimub laupäeval, 14. mail algusega kell 11.00 Kopli taluköögis

Koguneme, saame tuttavaks ning räägime lahti koolituse päeva- ja söögikorra. Laseme end üllatada, sest Inga sõnul ta retsepte ei tee. “Kokkamine on mu elu ja iga üritusega sünnivad uued ja hääd mõtted,” ütleb ta. Seega kõik ühiselt valmivad road sünnivad kohapeal köögis ja koos maitseme ja kiidame neid ühisel lõunalauas.   Suvepidu ju!  Kaasa saab nii ülestähendused kui häid ideid roogade serveerimiseks.

Kursusetasu 49 €, kokaklubi liikmetel soodustus.